Wyniki wyszukiwania dla:

Zmiana warty

Ponad 30 dni temu w Kopcu nastąpiła zmiana warty. Oto krótka relacja nowicjusz Jakuba.

Pewnego niedzielnego popołudnia, a dokładniej 5 września 2021 roku, w podczęstochowskim Kopcu zameldowała się grupa pięciu młodzieńców pragnących rozpocząć Nowicjat w Towarzystwie Salezjańskim. Od tego wydarzenia minął już ponad miesiąc. Zobaczymy więc, co takiego wydarzyło się przez ten czas w tej wspólnocie.

Z łaski Bożej, po półtoramiesięcznym prenowicjacie we wspólnocie salezjańskiej w Oświęcimiu, wieczorem, 5 września, nasza piątka: Rafał z Bytomia, Michał z Ustronia, Gabriel z Piły, Cyprian z Poznania i Jakub z Lubina, podczas nabożeństwa, pod przewodnictwem księdza inspektora Jarosława Pizonia SDB, oddała drogę nowicjacką w ręce i opiekę księdza Magistra Jerzego Mikuły SDB.

Następnego dnia rozpoczął się etap wprowadzania w życie nowicjackie przez naszych poprzedników na czele z księdzem asystentem Grzegorzem Sellą. Czasu nie było wiele, ponieważ wielkimi krokami zbliżał się 8 września, czyli dla Kopca dzień wyjątkowy, ponieważ tego dnia dotychczasowi mieszkańcy nowicjatu składają swoją pierwszą profesję zakonną. Dlatego przez pierwsze dni wspólnie przygotowywaliśmy dom na tę uroczystość. Na ślubach gościliśmy wiele osób. Był to dzień pełen modlitwy, wzruszeń i radości.

Z dnia na dzień, coraz bardziej zaczynaliśmy wdrażać się w styl życia nowicjackiego. 20 września rozpoczęliśmy nasze pierwsze rekolekcje, które wygłosił nam ks. Michał Piechota SDB, pracujący na codzień  we Wrocławiu. Było wiele konferencji i czasu na refleksję. Ksiądz rekolekcjonista mówił o stawaniu w prawdzie przed Bogiem i samym sobą, a także udzielił nam wielu porad, jak dobrze przeżyć nowicjat. Rekolekcje zakończyliśmy rano, 24 września. Następnego dnia razem z parafią Biała, udaliśmy się pieszo na Jasną Górę, aby Matce Najświętszej powierzyć czas nowicjatu. W przedostatni dzień września, mieliśmy w naszej wspólnocie bardzo radosne święto, ponieważ aż 3/5 nowicjatu (Rafał, Gabriel, Michał) obchodziło swoje imieniny.  Spotkaliśmy się na wieczorze braterskim, przy cieście i zabawach integracyjnych świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Wrześniowe dni były pełne radości i nowych doświadczeń.

Now. Jakub Wiśniewski


Podziel się tym wpisem: