Wyniki wyszukiwania dla:

Zima w pełni

Witając nowy rok, rozpoczęliśmy kolejny miesiąc formacyjny w naszej w wspólnocie. Był to miesiąc wielu radości, ale także kilku trudnych wydarzeń. 

Nowy rok, rozpoczęliśmy od świętowania imienin naszego seniora ks. Mieczysława Piłata. Tego dnia odbył się uroczysty obiad. Przyjechało także kilku salezjanów pracujących w okolicy, aby złożyć życzenia Drogiemu Solenizantowi. Natomiast wieczorem spotkaliśmy się z ks. Mieczysławem na herbacie, podczas której solenizant opowiedział nam wiele ciekawych historii ze swojej wieloletniej kapłańskiej posługi.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym domu, odbyła się wizyta kolędowa. Przyjechał do nas ks. abp Wacław Depo oraz nasz ks. Inspektor. Odśpiewaliśmy uroczyste nieszpory, a ksiądz Arcybiskup skierował do nas słowo. Później ks. Inspektor poświęcił wszystkie pomieszczenia w naszym domu. Na koniec zjedliśmy wspólnie kolację i pokolędowaliśmy.

Styczniowy miesięczny dzień skupienia, wygłosił dla nas ks. wikariusz Adam Popławski.

W niedzielę, 16 stycznia dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci mamy now. Cypriana. W tych dniach szczególnie otoczyliśmy modlitwą, ś.p. Panią Jadwigę, a także Cypriana i jego bliskich.

Pod koniec miesiąca rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością ks. Bosco. Na tę okazję zgodnie z tradycją nowicjacką, przygotowaliśmy, krótkie kazanka, związane z życiem naszego założyciela. Jednak pandemia trochę pokrzyżowała nam plany. Część naszej wspólnoty musiała poddać się kwarantannie i nie możemy wspólnie brać udziału w modlitwach nowennowych.

now. Jakub Wiśniewski

 


Podziel się tym wpisem: