Wyniki wyszukiwania dla:

Wybór wyborowi nie równy

W ciągu życia podejmujemy rożnego rodzaju wybory. Jednak Są takie, które wpływają na całe nasze życie. Od nich wiele zależy. Dlatego warto taki wybór podjąć z Bogiem. Jego zapytać, jaką drogę przygotował dla nas, gdy jeszcze byliśmy w łonach naszych matek (zob. Jer 1, 5).

W dniach 3.12 – 5.12 w Salezjańskim Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie, grupa 8 młodych mężczyzn podjęła się tego zdania. Wspólnie pytali i wsłuchiwali się w głos Boży, a okazji ku temu było wiele: podczas Eucharystii, konferencji głoszonych przez Salezjanów, adoracji, spotkania z nowicjuszami oraz magistrem nowicjatu w Kopcu, wspólnych rozmów podczas rekreacji i przy kawie oraz przed obrazem Matki Boskiej na Jasnej Górze.

To były tylko trzy dni, ale jakże intensywne. I na pewno na tym nie koniec. Choć możliwości są trzy [małżeństwo, kapłaństwo, życie w samotności (zakonne lub świeckie)] to wybór nie należy do tych najprostszych. Dlatego zachęcamy do modlitwy za rozeznających swoje powołanie, o światło Ducha Świętego oraz dar odwagi.


Podziel się tym wpisem: