Wyniki wyszukiwania dla:

W przygotowaniu

Grudzień był miesiącem obfitym w różne wydarzenia. Uroczystości Bożego Narodzenia i NMP Niepokalanej, skrutynium,  roraty, odwiedziny bliskich to tylko niektóre z nich. 

Razem z początkiem kolejnego miesiąca naszego nowicjatu rozpoczęliśmy adwent. W pierwszy czwartek miesiąca wzięliśmy udział w dniu skupienia, który prowadzony był przez ks. wikariusza Zygmunta Kostkę. Treści dotykały naszych serc i pomogły trochę się zatrzymać i zastanowić nad dobrym przeżyciem adwentu.

W kolejną sobotę odwiedzili nas uczestnicy rekolekcji powołaniowych w Częstochowie dla inspektorii południowych, na czele z ks. Tomaszem Hawrylewiczem i klerykami z Krakowa.

Następnego dnia przyjechał do nas wyczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj, który obdarował wszystkich upominkami (na szczęście każdy dobrze się sprawował i otrzymał niespodziankę).

W przededniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, swoje imieniny obchodził nas ks. dyrektor Wiesław Żygadło. W domu salezjańskim jest to dzień szczególny, w którym mieszkańcy domu mogą wyrazić swoją wdzięczność przełożonemu za obecność i troskę.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, jest jednym z najważniejszych świąt w Zgromadzeniu Salezjańskim. Cały dzień był przeżywany w atmosferze świętowania i radości. Wieczorem wspólnie spędziliśmy czas biorąc udział w niespodziance przygotowanej przez   ks. Magistra, natomiast dzień zakończyliśmy tradycyjnym paleniem listów do Niepokalanej.

10-go grudnia wspólnotą nowicjuszy pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę. Na początku mieliśmy trochę czasu na modlitwę osobistą, później uczestniczyliśmy we Mszy Świętej,      którą odprawiał nasz ks. Magister.

Tydzień później w kopieckiej wspólnocie rozpoczęła się wizytacja. Każdy z nas miał okazję do rozmowy z ks. inspektorem Jarosławem Pizoniem i podzielenie się swoim doświadczeniem nowicjatu.

20. grudnia był bardzo ważnym dniem dla naszej wspólnoty. Odbyło się wtedy nasze pierwsze skrutynium, które było pierwszą poważną okazją do weryfikacji naszych postępów formacyjnych i zwrócenia uwagi na wyzwania jakie nas czekają w rozwoju osobistym.

Ostatnie dni przed świętami były dniami wolnymi od wykładów. Był to czas zmiany pokoi, świątecznych porządków i przygotowania serc na nadchodzącą uroczystość.

Wieczerzą wigilijną rozpoczęliśmy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, ks. Inspektor i ks. Dyrektor złożyli wszystkim życzenia świąteczne, połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnego stołu radując się z narodzenia Chrystusa. Gdy nasza wieczerza miała się ku końcowi rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Wieczorem spotkaliśmy się w naszej kawiarence na grze w Tombolę. Każdemu z nas udało się wygrać jakąś niespodziankę przygotowaną przez ks. Magistra.           O godzinie 22:00 udaliśmy się na adorację by spędzić czas z najważniejszą osobą tych świąt a o północy uczestniczyliśmy w pasterce sprawowanej przez ks. Inspektora. Dzień zakończyliśmy tradycyjnym we wspólnotach salezjańskich spotkaniem przy kakao i cieście.

Now. Jakub Wiśniewski


Podziel się tym wpisem: