Wyniki wyszukiwania dla:

“Urodziny” Salezjanów 2021

Urodziny, to świetna okazja do świętowania przeżytego czasu i dzielenia tej radości z innymi.

08.09 w Kościele Katolickim to Święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dla Rodziny Salezjańskiej łączy się on z momentem „narodzin” nowych członków Towarzystwa świętego Franciszka Salezego – neoprofesów. Czyli zakończenia czasu Nowicjatu.
W gronie najbliższych i całej Rodziny Salezjańskiej oraz młodzieży zgromadzonej w kaplicy nowicjackiej w Kopcu, podczas Mszy Świętej młodzi nowicjusze złożyli swoje pierwsze śluby zakonne.
Po Eucharystii podziękowali Panu Bogu za dar powołania i odbyty pierwszy rok formacji; rodzicom za wychowanie i wsparcie; formatorom za podjęty trud formowania; wszystkim pozostałym za modlitwę w ich intencji, po czym zaprosili na krótką prezentację z przeżytego roku w Kopcu, po której wszyscy udali się na obiad.

Dzielenie radości z innymi jeszcze ją potęguje, czego mogliśmy doświadczyć przyjeżdżając z naszego Salezjańskiego Seminarium z Krakowa. A fakt, że dzień wejścia w życie Salejzańskie jest połączony ze świętem narodzenia Najświętszej Maryi Panny sprawia, że  będzie on jednym z tych niezapomnianych.

Neoprofesom życzyliśmy nieustannego optymizmu, pogłębiania wiary i wytrwałości na tej pięknej drodze, a czytelników obecnego wpisu zachęcamy do krótkiej modlitwy w ich intencji oraz w pewien sposób dzielenia tej radości poprzez przeglądanie zdjęć z tej uroczystości zamieszczonych poniżej.


Podziel się tym wpisem: