Wyniki wyszukiwania dla:

Update: NA ZAWSZE

I wreszcie następuje ten moment, kiedy salezjanin wypowiadane słowa podczas ponowienia profesji: „chociaż pragnę ofiarować się Tobie na całe życie, to jednak zgodnie z rozporządzeniami Kościoła, ślubuję na… lata żyć w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości…” zamieniają słowami: „ślubuję na zawsze”.

I tak początek wakacji w Zgromadzeniu Salezjańskim rozpoczął się od świętowania, które związane było z osobą Kl. Grzegorza Bujałkowskiego. 25 czerwca to moment kiedy po raz kolejny wypowiedział w swoim życiu formułę ślubu z jedną aktualizacją: NA ZAWSZE.  Miało to miejsce w parafii pw. św. Jana Bosko w Pile, z którą kleryk Grzegorz jest mocno związany. Ten najważniejszy dzień dla każdego zakonnika, który na zawsze ślubuje Bogu czystość, posłuszeństwo i ubóstwo poprzedziło poranne czuwanie i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a tuż po tym wspólnotowa Jutrznia.
A niedawno w Oświęcimiu dwóch współbraci kroczących po ścieżce formacji równolegle z nim przeżyło ten sam moment swojego życia. Paweł Klasa i Dominik Nowak również ślubowali po raz ostatni, na zawsze żyć w Towarzystwie Świętego Franciszka w czystości, posłuszeństwie i ubóstwie oddając się na służbę młodzieży.
Jeśli Bóg pozwoli 3 września dołączy do ich grona również Łukasz Grzenia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 


Podziel się tym wpisem: