Wyniki wyszukiwania dla:

TO JUŻ PÓŁMETEK

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami od nowicjuszy:

Połowa nowicjatu za nami. W drugą połowę weszliśmy rozpoczynając czas 40 dniowych zmagań duchowych – Wielki Post. Rozpoczęliśmy także drugą serię odwiedzin naszych bliskich.
Na przełomie lutego i marca wyruszyliśmy na rekolekcje do Wisły. Ugościli nas tam miejscowi salezjanie. Podczas rekolekcji było trochę czasu na modlitwę i rekreację. Każdego dnia do południa mieliśmy część formacyjną a zaraz po obiedzie wyruszaliśmy na szlak. Byliśmy na Wielkim Stożku i Czantoriach. Przy okazji odwiedziliśmy domy rodzinne dwóch nowicjuszy, którzy pochodzą z tamtych stron.

Po powrocie z Wisły nasz plan dnia uległ lekkiej zmianie. Rozpoczęliśmy codzienne adoracje w intencji pokoju na świecie i jak najszybszego zakończenia wojny na Ukrainie.

10-go marca rozpoczęliśmy nowennę do Uroczystości św. Józefa, a także obchodziliśmy imieniny Cypriana, uczciliśmy to wspólną kawą i quizem w tematyce ulubionego serialu solenizanta.

Parę dni później wybraliśmy się na Jasną Górę, gdzie nasz ksiądz Magister wygłosił dla nas Słowo i odprawił Mszę Świętą. Była to okazja by podziękować Matce Bożej za pół roku nowicjatu i zawierzyć się jej opiece na drugą połowę.

Uroczystość świętego Józefa, jest szczególnym dniem w naszym Zgromadzeniu, którego jest patronem. Dzień ten był wolny od wykładów. Rozpoczęliśmy go odśpiewaniem uroczystej jutrzni, później po śniadaniu i kawie oglądaliśmy film, który w bardzo interesujący sposób ukazywał ojcostwo, męstwo i relację z Bogiem. Po obiedzie nawiedziliśmy miejsca kultu świętego Józefa na terenie nowicjatu, przy których każdy z nas przygotował krótkie rozważanie i modlitwę. Dzień zwieńczyła uroczysta Msza Święta ku czci świętego.

Dwa dni po uroczystości odbyło się drugie skrutynium, czyli druga weryfikacja naszych postępów. Przełożeni domu wraz z księżmi wikariuszami prowadzili rozmowy do południa, a później każdy z nas miał okazję spotkać się i porozmawiać ze swoim wikariuszem.

W miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki przeżywaliśmy kwartalny dzień skupienia, który poprowadził dla nas ks. Lesław Klamer SDB. Ksiądz ekonom mówił o świętym Franciszku Salezym, jako wzorze naszej duchowości i o tym jak kierować się Jego nauką w codzienności.

Nowicjusz Jakub Wiśniewski


Podziel się tym wpisem: