Wyniki wyszukiwania dla:

Różaniec, nauka, goście i liście

Przed wami kolejna relacja z ostatniego miesiąca w naszym nowicjacie. Relacjonuje nowicjusz Jakub Wiśniewski.

Różaniec, nauka, goście i liście. To właśnie te hasła szczególnie wybrzmiały w tym miesiącu. Wraz z początkiem jesieni kopiecki park nabrał wielu barw. Oznacza to, że rozpoczął się miesiąc różańca – Październik, który upłynął każdemu z nas bardzo szybko. 

         Miesiąc rozpoczęliśmy od Dnia Wspólnoty Inspektorialnej w Twardogórze. Była to pierwsza okazja do spotkania z naszymi bliskimi, którzy również zostali tam zaproszeni. Jako nowicjusze mieliśmy do przygotowania scenkę o nowo beatyfikowanym kard. Stefanie Wyszyńskim. Centralnym wydarzeniem była Eucharystia w twardogórskim Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

Dwa dni później 4-go października rozpoczęliśmy rok szkolny. Od tego dnia nasza codzienność uległa zmianie, gdyż najdłuższymi punktami w naszym planie dnia stały się wykłady i studium.

Lekko ponad tydzień później swoje imieniny obchodził ks. Edward Postawa SDB, który pracuje w Białej. Z tej okazji, po obiedzie udaliśmy się na imieninową kawę, aby złożyć życzenia solenizantowi. Parę dni później pojechaliśmy nawiedzić jasnogórską bazylikę. Tam mieliśmy trochę czasu na modlitwę osobistą, a o godzinie 21 spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie apelowej.

Kolejny tydzień był tygodniem odwiedzin. Jednego dnia odwiedził nas ks. misjonarz Jacek Garus SDB pracujący, na co dzień w Kazembe w Zambii, a kolejnego ks. misjonarz Sławomir Drapiewski SDB pracujący w amazońskim Manaus. Księża misjonarze podzielili się z nami doświadczeniami pracy misyjnej. Opowiadali jak wyglądała ich droga rozeznawania powołania misyjnego, jak wyglądały początki pracy na innych kontynentach. Mówili także o kulturze i zwyczajach panujących w miejscach, do których trafili. Ich historie bardzo dotknęły naszych serc (może za jakiś czas któryś z nas również wyjedzie na misje ).

Kolejnym wydarzeniem w naszym nowicjacie był kurs wychowawcy kolonijnego. Nauczyliśmy się wiele jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wyjazdów i kolonii, a także jak odpowiednio prowadzić dokumentację grupy. Całość kursu podsumowana została egzaminem, który sprawdził nabytą przez nas wiedzę.

Nie ma co ukrywać, październik był miesiącem pracowitym, intensywnym i pełnym nowych doświadczeń.

Now. Jakub Wiśniewski


Podziel się tym wpisem: