Wyniki wyszukiwania dla:

Prenowicjat 2021

Dla niektórych wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku, czy relaksu. W Salezjańskiej Szkole w Oświęcimiu jednak grupka młodych mężczyzn postanowiła spędzić ze sobą dwa miesiące, by pod czujnym okiem księdza magistra oraz innych salezjanów, zapoznawać się z duchowością Salezjańską i rozeznawać swoje powołanie.

I tak oto 1 lipca w Oświęcimiu rozpoczął się prenowicjat stacjonarny w Towarzystwie Salezjańskim. To pierwszy etap formacji, który ma na celu pomoc w rozeznaniu powołania, przygotowanie do nowicjatu oraz wdrożenie w podstawy życia zakonnego.

W tym roku zgłosiło się 6 kandydatów z 3 inspektorii. Każdy z nich poprzez codzienną Eucharystię, słuchanie Słowa Bożego, konferencji, a także wspólnotową i indywidualną modlitwę miał okazję budować swoją więź z Bogiem. To właśnie Chrystus jest Tym, który ma dać odpowiedź na pytanie: czy ta droga na pewno jest dla mnie?
Ważnym aspektem prenowicjatu były także momenty budowania wspólnoty. Spędzanie wiele czasu razem na nauce, rekreacji czy pracy pomagało w poznawaniu siebie samego i pozostałych.

Gdy uczniowie zapytali Jezusa gdzie mieszka, On odparł: „Chodźcie, a zobaczycie” (J 1, 35-39). Nic więc dziwnego, że Zgromadzenie Salezjańskie daje możliwość rozeznającym swoje powołanie doświadczenia miejsc w których nasz założyciel, święty Jan Bosko urodził się, dorastał i pracował.
Becchi, Morialdo, Chieri oraz Valdocco, w dniach od 1 do 16 sierpnia były miejscami pielgrzymki naszych prenowicjuszy, którym towarzyszyła grupa 23 kandydatów do Towarzystwa Salezjańskiego z całej Europy.

Odpowiedzialnym za prenowicjat także w tym roku był ks. Tadeusz Mietła SDB. Towarzyszyli mu dk. Grzegorz Chmieliński SDB, dk. Krzysztof Wasiak SDB oraz klerycy Szymon Ogórek SDB i Mateusz Papierz SDB.

Z pewnością był to wyjątkowy czas, który ma przynieść jak najlepsze owoce na przyszłość. Oby każdy z tegorocznych prenowicjuszy mógł po tym czasie powiedzieć o sobie, że jest bliżej Pana Boga, a Ci których powołał Pan z odwagą i ufnością weszli na drogę życia konsekrowanego, które rozpoczyna się już niebawem bo 5 września.

Tekst oraz zdjęcia: dk. Krzysztof Wasiak, dk. Grzegorz Chmieliński


Podziel się tym wpisem: