Wyniki wyszukiwania dla:

Pierwsze kroki w formacji

Kandydaci do Zgromadzenia Salezjańskiego rozpoczęli już swoją formację. Z wiadomych przyczyn, zaplanowane zjazdy weekendowe były odwołane, odbyło się tylko jedno takie spotkanie. W czerwcu miały miejsce w Częstochowie również pięciodniowe rekolekcje dla prenowicjuszy z całej Polski. Od 29 czerwca zaś przyszli salezjanie (taką mamy nadzieję) formują się w Oświęcimiu. Dwa miesiące, które tam spędzą będą dla nich bardzo intensywne. Plan dnia zawiera zarówno modlitwę i pracę, jak i czas wspólnotowej rekreacji na boisku. Dzięki wysłuchiwanym konferencjom głoszonym przez magistra prenowicjatu – ks. Tadeusza Mietłę oraz zapraszanych gości (przede wszystkim inspektorów), prenowicjusze mają możliwość poznawania charyzmatu salezjańskiego. Codziennie jest również specjalny moment na osobistą lekturę – tzw. „studium”, podczas którego przede wszystkim poświęcają uwagę na szczegółową lekturę ewangelii.  Czas spędzony w „Casa Madre” (pierwszym salezjańskim domu w Polsce) to również pierwsze doświadczenie życia wspólnotowego, które jest wspaniałe i trudne zarazem.

Oprócz codziennych zajęć, wspólnota odwiedziła siostry karmelitanki prosząc je o modlitwę. Zaplanowany jest również wyjazd do Szczyrku.

Ciekawym faktem jest, że wśród 14 kandydatów do Zgromadzenia, 2 pochodzi z zagranicy – Jeden z Portugalii, a drugi z Gruzji. Prenowicjuszy z Inspektorii Krakowskiej jest 4, z Wrocławskiej 3, z Pislkiej 2, a z Warszawskiej 5.

Módlmy się za prenowicjuszy i ich formatorów, szczególnie prosząc o światło Ducha Świętego na czas rozeznawania powołania.

 

kl. Michał Cebulski SDB


Podziel się tym wpisem: