Wyniki wyszukiwania dla:

Majowe aktywności w Kopcu

Czas w nowicjacie mija coraz szybciej. W związku z tym zbliża się moment podejmowania decyzji. W tych ważnych chwilach towarzyszy nam Maryja Wspomożycielka – nie tylko ze względu na Jej uroczystość, którą obchodziliśmy.

Zarówno w nowicjacie jak i w naszych sercach Matka Boża zajmuje ważne miejsce. Istnieje tradycja, że w maju nowicjusze przygotowują akademijki ku czci Maryi. I my, chcąc okazać Jej naszą miłość, podjęliśmy się ich przygotowania. Każdy z nas miał zorganizować jedną akademijkę. Pomysły były różne. Wyliczyć można: scenkę o pojmaniu kardynała Wyszyńskiego i jego oddaniu się Maryi, scenkę poświęconą Matce Bożej z Fatimy, śpiewy pieśni na jeden lub dwa głosy, fragmenty poezji, a nawet małą audycję organową. Akademijki kończyły się wspólnymi modlitwami, odśpiewaniem apelu i słówkiem na dobranoc.

W maju zwiększyła się nasza aktywność liturgiczna. Codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe. W dniach od 15 do 23 maja przeżywaliśmy nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a 24 maja Jej uroczystość.

Od 15 do 22 maja braliśmy udział w niecodziennej akcji. Różne formacyjne placówki salezjańskie otrzymywały na tydzień dostęp do konta na Instagramie i zamieszczały tam zdjęcia i krótkie relacje z codziennego życia. Byliśmy w to zaangażowani dzięki księdzu Asystentowi, który przez ten czas był za to odpowiedzialny. Dzieliliśmy się w tym tygodniu naszym życiem. Niektórzy mieli nawet okazję powiedzieć krótkie słówko, które było później udostępnione jako relacja.

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego (22.05) udaliśmy się do Bytomia. Wzięliśmy wtedy udział we Mszy Świętej z udzieleniem święceń kapłańskich diakonowi Pawłowi – naszemu Asystentowi z prenowicjatu. Było to dla nas ważne wydarzenie. Wielu z nas widziało święcenia pierwszy raz w życiu. Mogliśmy też lepiej sobie uświadomić, z czym wiąże się droga powołania, na którą wchodzimy.

Po skończonej uroczystości pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, gdzie zostaliśmy oprowadzeni po wielkim ośrodku, w którym znajdują się szkoły salezjańskie i oratorium. Później wróciliśmy do domu, a dzień zakończyliśmy czuwaniem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, oczekując na zesłanie Ducha Świętego.

Zbliżają się wakacje, dlatego w niedzielę (23.05) odbyło się spotkanie organizacyjne z animatorami w sprawie półkolonii. 26 maja, w dzień matki, mogliśmy wykonać krótkie telefony do mam. Pamiętaliśmy o nich również w modlitwie. Tego też dnia przyjechali do nas neoprezbiterzy salezjańscy, aby następnego dnia rano odprawić Mszę prymicyjną, a później spotkać się z nami na uroczystej kawie.


Podziel się tym wpisem: