Wyniki wyszukiwania dla:

luty, na szczęście nie kuty

Po uroczystości księdza Bosco rozpoczęliśmy kolejny miesiąc naszego nowicjatu. Luty był dość szczególnym miesiącem. Trochę innym niż te dotychczas. Kończymy go bardzo zadowoleni, ponieważ był to czas wielu nowych wyzwań i doświadczeń.

 

W pierwszy czwartek miesiąca przeżywaliśmy dzień skupienia, który wygłosił dla nas ks. Tomasz Hawrylewicz SDB. Była to okazja żeby trochę wybić się z codzienności i zatrzymać na modlitwę i refleksję. Po obiedzie ksiądz Tomasz spotkał się z nami na kawie i poopowiadał o planowanych akcjach duszpasterstwa powołaniowego.

Następnego dnia rozpoczęliśmy trzydniowe warsztaty integracji i komunikacji, które poprowadził dla nas ks. psycholog Janusz Kamiński SDB. Podczas warsztatów można było zastanowić się nad swoim podejściem do relacji i popracować nad nimi.

Zaraz po warsztatach rozpoczęła się zimowa sesja egzaminacyjna. Pierwszym egzaminem była historia zgromadzenia a następnie kolejno język łaciński, liturgika, teologia duchowości, język włoski i historia biblijna. Podczas sesji nasz plan dnia trochę się zmienił, było więcej czasu na naukę, modlitwę, dzięki czemu zakończyliśmy sesję zadowoleni z wyników.

13 lutego nawiedziliśmy jasnogórskie sanktuarium, była to okazją, aby podziękować Matce Bożej za sesję i pomodlić się w ważnych dla nas intencjach.

W kolejnym tygodniu wraz z animatorami z naszego oratorium organizowaliśmy półkolonie zimowe dla dzieci z Kopca i okolic. Półkolonie trwały cały tydzień. Jako nowicjusze byliśmy wychowawcami grup, bądź odpowiadaliśmy za część gastronomiczno-praktyczną. Dla niektórych z nas było to coś zupełnie nowego, ponieważ nie mieli wcześniej okazji uczestniczyć w podobnym wydarzeniu.


Podziel się tym wpisem: