Wyniki wyszukiwania dla:

Kim jesteśmy

Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego, potocznie nazywane Salezjanami Księdza Bosko. Jesteśmy zgromadzeniem zakonnym obecnym w ponad 130 krajach świata.

Naszą misją w Kościele jest wychowywać i ewangelizować młodych ludzi, wychowywać na “dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”. Poprzez liczne dzieła prowadzone w całej Polsce, takie jak szkoły, parafie, bursy, oratoria, wolontariat misyjny czy ośrodki młodzieżowe, pragniemy towarzyszyć młodym ludziom na drogach ich wiary, pomagając w rozeznawaniu ich powołania, kształtować i edukować w codzienności naszego życia.
Nasz założyciel, Święty Jan Bosko, dał nam narzędzie do pracy i wypełnienia naszej posługi wychowawczej i duszpasterskiej pośród młodzieży w postaci systemu prewencyjnego, który opiera się całkowicie na rozumie, religii i miłości. Bracia (koadiutorzy) i księża Salezjanie są po bratersku i przyjacielsku obecni pośród młodzieży, asystując i pomagając, aby stopniowo stawała się bardziej odpowiedzialna.
kl. Mirosław Kosiec SDB

 

My, Salezjanie Księdza Bosko (SDB) tworzymy wspólnotę ochrzczonych, którzy, posłuszni wezwaniu Ducha Świętego, pragną przez określoną formę życia zakonnego realizować program apostolski Założyciela: być w Kościele znakami i nosicielami miłości Bożej do
młodzieży, zwłaszcza uboższej. W wypełnianiu tego posłannictwa odnajdujemy drogę naszego uświęcenia.
Konstytucje salezjańskie, art. 2.


Podziel się tym wpisem: