Wyniki wyszukiwania dla:

Aktualności z Kopca

Po raz kolejny nowicjusz Eryk dostarcza nam garść świeżych informacji z nowicjatu.

Październik w nowicjacie oznacza początek roku akademickiego, który pomimo pandemii udał się według planu. Rozpoczęliśmy zagłębianie się w historię biblijną, teologię i duchowość, a także historię Zgromadzenia i życiorys księdza Bosko. Zaczęliśmy poznawać język włoski i łacinę oraz tajniki psychologii w dziedzinie dojrzałego przeżywania seksualności. Towarzyszy nam także nauka śpiewu i poprawnego mówienia oraz systematyzowanie wiedzy liturgicznej. Mieliśmy także okazję wziąć udział w kursie na wychowawcę wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Poza aspektem edukacyjnym drugi miesiąc nowicjatu był czasem, kiedy mogliśmy się poczuć jak w domu oraz przylgnąć do Jezusa i Maryi poprzez Różaniec Święty, który codziennie odmawialiśmy w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Towarzyszył nam także śpiew suplikacji „Święty Boże” oraz błogosławieństwo Wspomożycielki, którymi błagaliśmy o oddalenie pandemii COVID-19 od świata. W połowie miesiąca uczestniczyliśmy także w naszym pierwszym Dniu Skupienia – czasie ciszy i refleksji, na który składały się nabożeństwo pojednania, konferencja, adoracja, modlitwy ćwiczenia dobrej śmierci oraz Msza święta.

Ten miesiąc był również czasem wizyt naszych przełożonych. Na przełomie września i października gościliśmy w nowicjacie księdza Radcę Generalnego Romana Jachimowicza, który opowiedział nam, jak wygląda praca Rady Generalnej w dobie pandemii. 5 października pojechaliśmy na Apel do Matki Bożej Jasnogórskiej. Spotkaliśmy tam księdza Inspektora Jarosława Pizonia, który odwiedził nas kilka dni później. W drugiej połowie miesiąca odwiedził nas także ksiądz Wikariusz Inspektorii Krakowskiej Zygmunt Kostka. Wszystkie te spotkania były okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń oraz pięknym świadectwem troski o nasz nowicjat.

Październik minął nam także pod znakiem nabierającej na sile pandemii. Był dla nas czasem aklimatyzowania się w Kopcu i powrotu do nauki, dla niektórych po sporej przerwie; czasem modlitwy i wartościowych spotkań, dzięki którym doświadczaliśmy Bożej miłości względem nas.

Nowicjusz Eryk Franke

 


Podziel się tym wpisem: