Wyniki wyszukiwania dla:

Adwent i Boże Narodzenie w Kopcu

 

Przedstawiamy kolejną relację z Kopca zaprezentowaną przez nowicjusza Eryka Franke:

Grudzień w nowicjacie minął pod znakiem rorat i odwiedzin naszych rodzin. Szczytowymi momentami dla naszej wspólnoty były: uroczystość Niepokalanej i czas Bożego Narodzenia oraz towarzyszące im nowenny.

Początek grudnia oznacza Nowennę do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którą przeżywaliśmy w sposób szczególny. W tym czasie przypadła także pierwsza weryfikacja naszych postępów formacyjnych, która była okazją do lepszego poznania siebie i impulsem do rozwoju. Bezpośrednio po niej odwiedził nas Ksiądz Inspektor Jarosław Pizoń, który  podczas wizytacji dał wyraz swej ojcowskiej troski o nasz Nowicjat oraz każdego z nas.

W przededniu uroczystości odwiedził nas święty Mikołaj, który obdarował nas wszystkich upominkami. Samą uroczystość przeżywaliśmy w bardzo odświętnej atmosferze, a Ksiądz Magister przygotował dla nas wieczorną niespodziankę. Na koniec dnia paliliśmy listy, które szybko trafiły prosto do naszej Mamy w niebie.

Kolejnego dnia miały miejsce imieniny Księdza Dyrektora Wiesława Żygadło, które były świętem całej naszej wspólnoty. Nieodłącznym elementem tego świątecznego dnia był pokaz włoskiej kinematografii. Dzień później przypadła również doniosła chwila – cała nasza wspólnota uczestniczyła we mszy na Jasnej Górze. Mogliśmy modlić się wspólnie, przed samym wizerunkiem Matki Bożej.

Wspólnie celebrowaliśmy kolację wigilijną, podczas której gościliśmy salezjanów pracujących w okolicy oraz Księdza Inspektora Jarosława Pizonia. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania. Wieczorem graliśmy w tradycyjną tombolę, w której mogliśmy wygrać nagrody ufundowane przez naszego Księdza Magistra.

W Boże Narodzenie odwiedziliśmy nasz kościół parafialny oraz wspólnotę z Białej, z którą wspólnie kolędowaliśmy. W kolejnym dniu Świąt oglądaliśmy film „Narodzenie”, a w Niedzielę Świętej Rodziny byliśmy z wizytą u Sióstr Michalitek w Częstochowie, które przeżywały odpust ich kaplicy domowej.

Grudzień zakończyliśmy warsztatami interpersonalnymi, które były okazją do pogłębienia naszych wzajemnych relacji w oparciu o szczerość i zaufanie.


Podziel się tym wpisem: